+48 577 439 977

Beata Grabowska

+48 664 941 720

Aleksandra Urbańska

Obsługa prawna nieruchomości

Mając długoletnie doświadczenie w zakresie prawa nieruchomości, świadczymy naszym klientom szeroki wachlarz usług z zakresu nieruchomości, w tym m.in.

przygotowujemy i opiniujemy projekty umów sprzedaży, umów dewoloperskich, umów najmu lokali użytkowych i mieszkalnych, ustanowienia służebności

reprezentujemy naszych klientów przed sądami we wszelkich sprawach związanych z nieruchomościami, w tym o zasiedzenie nieruchomości, w sprawach o wynagrodzenie za korzystanie z nieruchomości, rozliczania nakładów, o odszkodowanie itp.

analizujemy stan prawny nieruchomości

reprezentujemy klientów w postępowaniach administracyjnych i sądowo-administracyjnych dotyczących nieruchomości, np. w postępowaniach o odszkodowanie, w przedmiocie opłaty adiacenckiej, przed konserwatorem zabytków

prowadzimy wszelkiego rodzaju postępowania mające na celu uregulowanie stanu prawnego nieruchomości

prowadzimy postępowania z zakresu zniesienia współwłasności wszelkiego rodzaju nieruchomości

reprezentujemy klientów w postępowaniach z zakresu wywłaszczania nieruchomości, jak również w postępowaniach o ustalenie odszkodowania za wywłaszczone nieruchomości

doradzamy klientom w procesie uchwalania planów zagospodarowania przestrzennego

Gruntowna znajomość prawa budowlanego jest kluczowa przy podejmowaniu się jakichkolwiek formalności związanych z nieruchomościami. Dlatego tak przydatna okazuje się obsługa prawna nieruchomości oferowana przez kancelarie prawnicze – w tym przez naszą Kancelarię Grabowska Urbańska Stachura.

Obsługa prawa nieruchomości mieści w sobie między innymi:

  • badanie stanu prawnego nieruchomości przed jej nabyciem lub sprzedażą,
  • reprezentację w postępowaniach administracyjnych, o odszkodowanie za grunty przejęte pod inwestycje publiczne, o zwrot nieruchomości wywłaszczonych czy przejętych na rzecz Państwa, o nabycie własności nieruchomości poprzez zasiedzenie, o zniesienie współwłasności nieruchomości
  • sporządzanie przez adwokata umów (takich jak np. umowa najmu/kupna/sprzedaży/ dzierżawy), ich negocjowanie i zawieranie.

 

Wywłaszczenie nieruchomości

 

Świadcząc dla naszych klientów usługi, które zawiera w sobie obsługa prawna nieruchomości, często przychodzi nam zajmować się sprawami o wywłaszczenie nieruchomości. Naszym zadaniem jest – w imieniu klienta – wypracować korzystne warunki wywłaszczenia. Wywłaszczenie nieruchomości daje właścicielowi nieruchomości prawo do odszkodowania. Adwokat z odpowiednimi wiedzą i doświadczeniem będzie w stanie bez problemu zabezpieczyć interesy swojego klienta.

 

Obsługa prawna sprzedaży nieruchomości

 

Nasze usługi powinny Państwa zainteresować także, jeśli zamierzacie nabywać/sprzedawać nieruchomość/nieruchomości. Obsługa prawna sprzedaży nieruchomości to między innymi badanie stanu prawnego nieruchomości przed jej nabyciem/sprzedażą. Pozwala to wyeliminować ryzyko późniejszych problemów z prawem.

 

Najem nieruchomości

 

Jak się okazuje – przy wynajmowaniu mieszkania również może przydać się wsparcie adwokata. Umowa najmu sporządzona przy pomocy adwokata z pewnością będzie zgodna z prawem.

Jeśli zainteresowała Państwa obsługa prawna nieruchomości – zapraszamy do kontaktu z przedstawicielem naszej kancelarii!

Polecamy: Umowa najmu