+48 577 439 977

Beata Grabowska

+48 664 941 720

Aleksandra Urbańska

Odszkodowania

Posiadamy bogate doświadczenie w zakresie sporów sądowych dotyczących wszelkiego rodzaju odszkodowań.

Odszkodowania za drogę

Oferujemy kompleksową pomoc w postępowaniu dotyczącym odszkodowania. Pomoc prawna jest w wielu przypadkach na wagę złota. Doskonale znamy się na swojej pracy i wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów. Posiadamy doświadczenie i cały czas śledzimy zmieniające się przepisy prawne. Z nami uzyskasz odszkodowania za drogę, zgodnie ze swoimi potrzebami i oczekiwaniami. Nasza kompleksowa oferta jest skierowana do każdego klienta.

Profesjonalna pomoc prawna

Prowadzimy postępowania, które dotyczą odszkodowania np. za wywłaszczenie działki pod drogę. Zapewniamy pomoc prawną w zakresie uzyskania odszkodowania za wywłaszczenie nieruchomości na cele publiczne, wywłaszczenie działki pod drogę wskutek podziału czy za działkę wydzieloną pod drogę na skutek decyzji ZRID (specustawa drogowa). Prowadzimy również sprawy, dotyczące odszkodowania za działki wywłaszczone na bazie ustaw, które dziś już nie obowiązują.

Odszkodowania za drogę

Bardzo często spotykanym rodzajem wywłaszczenia nieruchomości jest z pewnością wywłaszczenie  działki pod publiczną drogę. Nie każdy wie, że dokonanie geodezyjnego podziału, w wyniku czego wydzielono działkę po drogę publiczną, powoduje, że taka działka przechodzi na własność jednostki samorządu terytorialnego lub Skarbu Państwa. Sprawa wygląda tak samo w razie wydania decyzji ZRID. Wydanie dokumentu sprawia, że działka (lub jej część) są od tej pory własnością odpowiedniej jednostki. W tej chwili powstaje skutek wywłaszczenia nieruchomości. Nie zapominajmy o obowiązku zapłaty odszkodowania za drogę na rzecz byłego właściciela nieruchomości.

Odszkodowania to niełatwy temat, który spędza sen z powiek wielu właścicielom nieruchomości. Na szczęście, z naszą pomocą możesz uzyskać taki poziom odszkodowania, jaki Ci odpowiada. Fachowa pomoc prawna jest świadczona na podstawie doświadczenia i cennej wiedzy naszych prawników. Przepisy prawne bywają zawiłe, dlatego wsparcie prawnika daje wiele korzyści klientom w trudnych sytuacjach. Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty!

Polecamy: Odszkodowanie za wywłaszczenie nieruchomości pod drogę